LATEST ARTICLES

Shkon në 10 numri i viktimave në aksidentin tragjik .

Policia ka filluar ekspertizën për të konfirmuar shkaqet. Autobusi ka qarkulluar nga Shkupi për në Tetovë dhe në afërsi të fshatit Llaskarcë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në hendek. Ky raportohet të jetë shkaku i viktimave. Banorët e fshati Llaskarcë dhe fshatrave tjera përreth kanë dalë në vendngjarje dhe kanë ofruar ndihmë të jashtëzakonshme. Doktori Ilir Hasani, drejtor i...

Aksidenti në autostradën Shkup-Tetovë, rreth 20 persona janë transportuar në spitalin “8 shtatori” në Shkup..

Rreth  20 persona të aksidentuar në autostradën Shkup-Tetovë  janë transportuar deri më tani në spitalin “8 shtatori” në Shkup . Patrullat policore kanë bllokuar dhe siguruar perimetrin e aksidentit. Zv. ministri i Brendshëm, Agim Nuhiu  si dhe ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe janë duke shkuar në vendin e ngjarjes. Kalimtarët e rastit dhe qytetarët të cilët gjenden në vendngjarje janë...

Tragjedi në autostradën Shkup-Tetovë, rokulliset autobusi me udhëtarë..

Rreth orës 17:00 në kilometrin e shtatë të autostradës Shkup-Tetovë është rrokullisur një autobusë. Të gjithë udhëtarët kanë mbetur të ngujuar brenda autobusit dhe po presin intervenimin e ekipeve të shpëtimit. Deri tani tre ambulanca dhe disa ekipe policore si dhe një ekskavator privat janë angazhuar në shpëtimin e personave. Patrullat policore kanë bllokuar dhe siguruar perimetrin e aksidentit....

Në Mitrovicë do të ndërtohen 51 shtëpi për familjet në nevojë..

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, ka pritur në një takim humanistin dhe njëkohësisht kryetarin e Shoqatës Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastratin, dhe bashkëpunëtorët e tij, me të cilët ka biseduar për bashkëpunimin me këtë shoqatë për ndërtimin e shtëpive për familjet që kanë nevojë. Qëllimi i këtij takimi ishte të nënshkruhej një marrëveshje bashkëpunimi mes Komunës së Mitrovicës dhe...

Sopotasit më në fund fituan drejtësinë, arrihet marrëveshje për dëmshpërblimin e tyre..

Avokati i shtetit dhe Qeveria u dakorduan për dëmshpërblimin e ish të dënuarve në rastin e “Sopotit”... Avokati i shtetit dhe Qeveria u dakorduan për dëmshpërblimin e ish të dënuarve në rastin e “Sopotit” në një vlerë që arrin në mbi 73 milion denarë. Marrëveshja me avokatin e shtetit nuk do të ketë ndryshime. Samet Lutfiu, Hasan Klaiqi, Sulejman Sulejmani,...

Erdogan për Halil Kastratin: Po të na kërkojë 1 milion dollarë në muajt do tia jap sepse…

Ishte deklarata e forte per Halil Kastratin pasi që Halili ka vendosur se bashku me stafin e tij qe mos te pranojne asnjeher ndihma nga fondacionet e jashtme. Kurse nga ana tjeter Erdogan ka shprehur deshiren qe te ndihmoje sebashku me organizatat e tij popullin shqipetare dhe shoqaten jetimat e ballkanit. “Po të na kërkojë 1 milion dollarë në muajt do...

Maqedonia flet zyrtarisht shqip..

  14 Janari do të mbahet mend në Maqedoni si një ngjarje e rëndësishme dhe do të shkruhet me gërma të arta në historinë më të re të shqiptarëve të këtij vendi, dhe jo vetëm, si dita e gjuhës shqipe. Pas botimit në fletoren zyrtare të ligjit të shumpritur të zyrtarizimit të gjuhës shqipe, i cili mori udhë që nga...

Zgjedhjet presidenciale, Derkovski: KShZ ka nisur përgatitjet…

Kreu i kuvendit, Talat Xhaferi, ka paralajmëruar 21 prillin si datë të mundshme për mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale.. Kreu i kuvendit, Talat Xhaferi, ka paralajmëruar 21 prillin si datë të mundshme për mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale, njofton “TVM2”. Kryetari i Komisionit Shtetëror Zgjedhor, Oliver Derkovski, thotë se kanë nisur përgatitjet intensive për organizimin dhe mbajtjen e tyre. KShZ sot ka miratuar procedurat...

Shkëndija rikthen Agim Ibraimin në shtëpi..

Shkëndija bën goditjen e madhe të kësaj merkato dhe ai është Agim Ibraimi. Spekulimet morrën fund, pasi sipas asaj që arrihet të mësohet, Ibra dhe Shkëndija kanë arritur akordin dhe nesër pritet të hedhin firmën mbi kontratë për tu zyrtarizuar transferimin. Nuk dihet se palët për sa vite do të nënshkruajnë, por si duket Ibra do të përfitojë pagë të...

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, përkrah peticionin për bashkimin e qytetit të Mitrovicës..

Sot në komunën e Mitrovicës ka qëndruar kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, me ç’rast është pritur nga kryetari i komunës, Agim Bahtiri. Përmes kësaj vizite kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka ofruar përkrahjen e tij të plotë lidhur me peticionin për bashkimin e qytetit të Mitrovicës, i cili të mërkurën është dorëzuar tek Kuvendi i Kosovës, me shpresën...