SHARE

Valë të larta i kanë goditur papritur ishujt Sumatra dhe Java dhe kanë shkaktuar dëme tepër të mëdha në njerëz. Rreziku nga katastrofa të reja nuk ka kaluar tërësisht. 

Si pasojë e cunamit mes ujëdhesave në Indonezi kanë humbur jetën deri tani, të paktën 429 persona. Ndërkohë që më shumë se 1400 të tjerë janë lënduar. Si të zhdukuar llogariten 150 persona, që do të thotë se lista e viktimave mund të jetë më e gjatë. /Agjencitë/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here