FC SHKUPI – PREZANTOHEN KATËR PËRFORCIMET E REJA (FOTO+VIDEO)

FC Shkupi sot, para medieve prezantoi 4 përforcimet e reja në kuadër të merkatos së janarit, me të cilët shpreson që në sezonin pranveror të jetë një ndër skuadrat që do të pretendojë për pozitat në katër vendet e para në renditjen tabelore. Emrat e rinj në ekipin e FC Shkupi janë: Bazhe Ilijoski, Bllagoja Ljamçevski, Stefan Vujçiç dhe...

Vërshime në Florida, balta përbinë qytetin

17 të vdekur numërohen deri më tani në Kaliforninë e Jugut pas reshjeve të dendura, të cilat u shoqëruan me vërshime të baltës në qytete. Deri më tani numërohet rreth 100 banesa të shkatërruara plotësisht dhe 300 të tjera të dëmtuara nga balta masive që vërshoi rrugëve të qytetit. Pamjet nga ajri tregojnë përmasat e vërteta të dëmit të shkaktuar.

Tetë faktet interesante të mbrojtësit të ri të Barcelonës, Yerry Mina

Gjiganti katalunas, Barcelona e ka zyrtarizuar blerjen e mbrojtësit kolumbian, Yerry Mina nga skuadra braziliane, Palmeiras. Qendërmbrojtësi kolumbian ka kompletuar kalimin e tij në Camp Nou për një shifër e 11.8 milionë euro, ndërsa klauzola e tij për ta blerë është 100 milionë euro, shkruan Telegrafi. Yerry Mina ka nënshkruar kontratë të vlefshme për pesë vite e gjysmë, me kohëzgjatje deri...

Lazio po kërkon portier tjetër, ja çfarë ndodh me Strakoshën

Portierët aktualë te Lazio nuk bindin, dhe kryeqytetasit janë futur në merkato për të gjetur një zëvendësues të denjë për Strakoshën. Kështu raporton ”Gazetta dello Sport” në shkrimin e sotshëm të gazetës prestigjioze, njofton Syri.net. Portieri Marchetti nuk ka luajtur fare këtë sezon, por ai ka një kontratë deri në fund të sezonit dhe mund të rikthehet së shpejti. Ndersa portieri i...

Chelsea-Arsenal mbyllet pa gola! Gjithçka vendoset në ndeshjen e dytë

Nuk ka fitues në gjysmëfinalen e parë të Carabao Cup mes Chelseat dhe Arsenalit. The Blues dhe Gunners janë ndarë të barabartë duke mos mundur të realizojnë ndonjë gol përgjatë 90 minutave në Stamford Bridge. Pjesa e parë i takoi vendasve që dominuan me posedimin e topit dhe raste të krijuara, por që nuk finalizuan me gol. Victor Moses pati rast të...

TRAGJEDI NË SLLUPÇAN, PLAGOSET PËR VDEKJE 41 VJEÇARI

Ejup Kasumi, 41-vjeçar nga fshati Sllupçan i Komunës së Likovës ka ndërruar jetë sot rreth orës 12:30, në malet e fshatit Izvor. 41-vjeçari, sipas raportit të parë të policisë, si dhe dëshmitarëve në vendngjarje, ka mbetur i vrarë pasi një plumb i pushkës së gjuetisë e ka goditur në anën e djathtë të gjoksit. “Të dhënat e para dhe pozita e...

Një polic e rrahu gruan e tij

Një grua 33-vjeçare nga Shkupi raportoi se bashkëshorti i saj e sulmoi atë, e informoi MPB-në. Sipas policisë, dje në orën 16.30 në departamentin e policisë “Petrovec”, JK (33) raportoi se rreth orës 2 në një kompani në Marina, ku ishte intervistuar për punë, erdhi burri i saj P.K. (36) përndryshe një oficer policie me të cilin ata nuk jetonin...

Trafiku i 1.6 ton drogë drejt Greqisë, arrestohet 29 vjeçari shqiptar në Athinë

Greqi, arrestohet një shtetas shqiptar si pjese e grupit që trafikoi 1,6 ton kanabis. 29 vjecari u arrestua ne lagjen “Dafni” të Athinës. Policia sekuestroi dy celularë dhe një tablet si mjete komunikimi me grupin e trafikanteve. Nga hetimet rezulton se grupi mafioz e kishte qendrën në Athinë. Bosi i grupit është një shqiptar, por në të rol të rëndësishëm...

Jetonte i vetëm, zjarri i merr jetën 85-vjeçarit në Tiranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje në kryeqytet. Një i moshuar i cili jetonate vetëm ka ndërruar jetë pasi një zjarr përfshiu banesën e tij në rrugën “Frosina Plaku”. Nga të dhënat e para mësohet se ka marrë flakë rezistenca ngrohëse dhe si pasojë e tymit të shkaktuar është asfiksuar dhe...

Shkencëtarët gjejnë kurën për formën më vdekjeprurëse të kancerit të gjirit

Përshtati në shqip: Blertina Koka Shkencëtarët gjejnë kurën për formën më vdekjeprurëse të kancerit të gjirit Një kombinim i imunoterapisë dhe një virusi mund të trajtojë kancerin më agresiv të gjirit, ka zbuluar një studim i ri. “Studimi historik tregon se ky kombinim ka ndihmuar në trajtimin me 90% të minjve të prekur nga kanceri i gjirit trefish negativ – i përcaktuar...