Centralet telefonike në PP, Selmani: Përgjimet e reja, dështim i qeverisë..

Afera e përgjimeve e cila u zbulua pak ditë më parë, dhe për të cilën vetë Prokuroria Publike.. Afera e përgjimeve e cila u zbulua pak ditë më parë, dhe për të cilën vetë Prokuroria Publike njoftoi se ka ngritur procedurë  hetimore për rastin në fjalë, për profesorin universitar Bashkim Selmani paraqet një goditje për institucionet të cilat duhet të...

Informatë: Ziadin Sela në selinë e OSBE-së në Shkup takon Shefin e misionit të OSBE-së për Maqedoni Ambasadorin Klemens Koja..

Sot më datë 06.12.2018, kryetari i Aleancës për Shqiptarët z. Ziadin Sela në selinë e OSBE në Shkup ka takuar Shefin e misionit të OSBE-së për Maqedoni, Shkëlqesinë e tij Ambasadorin Klemens Koja. Kryetari Ziadin Sela e ka njoftuar nga afër ambasadorin Klemens Koja për aktualitetet politike në vend si dhe për kontributin e ASH-së në interes të perspektivës euro-atlantike....

HAZARD PRANOI OFERTËN E REALIT, CHELSEA MBETI PA YLLIN E PARË.

Real Madridi tanimë e ka arritur një marrëveshje për transferimin e Eden Hazardit nga Chelsea për sezonin e ardhshëm, pretendon radio spanjolle, Onda Madrid. Megjithatë, Chelsea nuk do ta lejojë Hazardin të largohet lehtësisht, para se t’i përfundojë kontrata në vitin 2020. Klubi i Premierligës është duke kërkuar rreth 170 milionë euro për të. Megjithatë, Real Madridi nuk është i gatshëm...

Njësia kundër zjarrit në Tetovë, proteston për kushtet e vështira…

Njësia territoriale kundër zjarrit në Tetovë, shumë herë është ankuar për kushtet e mjerueshme që ballafaqohen çdo ditë pune.. Disa të punësuar kanë protestuar, për kushtet e vështira, dhe për mos pagesën gjatë ditëve të vikendit dhe ditëve festive. Këtyre protestave nuk ju bashkëngjitën të gjithë të punësuarit e NJTKZ edhe pse nga Sindikata u shprehën se shumica e tyre...

Arratisja e Gruevskit, Zyberi: Situata mund të zvarrisë disa procese politike; BE, të mos aplikojë standadre të dyfishta..

Eksperti për çështje juridike Naser Zyberi nuk e përjashton faktin se situata e krijuar në Maqedoni pas arratisjes së ish kryeministrit Gruevski.. Eksperti për çështje juridike Naser Zyberi nuk e përjashton faktin se situata e krijuar në Maqedoni pas arratisjes së ish kryeministrit Gruevski dhe marrjes së azilit politik nga qeveria Orban, si dhe arrestimeve që pasuan menjëherë më pas,...

TETOVË: DITA NDËRKOMBËTARE E FËMIJËVE ME NEVOJA TË VEÇANTA…

“Ju na jepni mundësinë, ato të na falin suksesin neve” Me moton “Ju na jepni mundësinë, ato të na falin suksesin neve” filloi manifestimi kushtuar i ‘Ditës Ndërkombëtarë të Fëmijëve me Nevoja të Veçanta’ në Universitetin e Tetovës. Ky aktivitet tash më tradicional realizohet nga studentët e programit studimor Edukimi Special dhe Rehabilitim. Kjo ditë nuk duhet vetëm të shënohet si...

TETOVË: LIGJERATË ME TEMË “DROGA DHE TË RINJTË”

Numri real disa herë më i madh se statistikat “Droga dhe të rinjtë” ishte tema e ligjeratës së mbajtur në hapësirat e Universitetit të Tetovës në ditën ndërkombëtare kundër drogës. Rreth 500 persona përdorues të lëndëve narkotike janë të regjistruar në rrethin e Pollogut. Këto të dhëna u shpalosën në ligjeratën “Droga dhe të Rinjtë” në Universitetin e Tetovës, por dyshohet për...

INCIDENTI NË TETOVË: PROKURORIA-DYSHIME PËR INVOLVIMIN E 13 PERSONAVE..

Paraburgim për pesë persona    Trembëdhjetë persona dyshohen për përfshirje në këmbim zjarrin para kazinos në Tetovë, mbrëmjen e së premtes. Për dy të dyshuar, të cilët gjatë incidentit kanë shfrytëzuar armë automatike, është ngritur procedurë hetimore për veprën e bërë penale. “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm, si dhe për vepër penale Përpunim i palejuar, mbajtje dhe trafikim me armë...

Emocion dhe krenari! Sokol Poga, Rifat Jashari dhe Adem Jashari nipi i legjendarit Adem Jashari…

Nga të gjitha vizitat që ju bën familjës Legjendare për nder të festës së Flamurit,,zgjodha t’a përgëzoj vizitën e Sokol Pogës,njëri nga përsonalitetet e strukturave të larta të shtetit shqiptar dhe ish UÇK-ës. Sokol Poga ishte bashkëveprimtar dhe bashkëluftetar i Legjendarit,Adem Jasharit, Abedin Rexhës-Sandokanit ,Fehmi Lladrovcit e shumë Heronjëve tjerë të Kombit! Sokol Poga, si atëherë kur ishte përkrah shokëve ,edhe...

Menduh Thaçi morri pjesë në ceremoninë e përurimit të shtatoreve të tre liderëve historikë..

Sot në Prizren me ftesë të Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi morri pjesë në ceremoninë e përurimit të shtatoreve të tre prijësve të  Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, Ymer Prizreni, Abdyl Frashëri dhe Sylejman Vokshi. Në ceremoninë e përurimit, e cila u mbajt në hapësirat e Kompleksit Monumental të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, morrën...